• Randevu
  • +90 850 460 6334

Pazartesi - Cuma ( 9.00 - 17.30 ) Ct (9.00-14.30)

Biyografi

Prof.Dr. Petek Balkanlı, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığının yanında aynı zamanda Jinekolojik onkoloji cerrahisi uzmanlığına sahiptir. Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de onkoloji konusundaki çalışmalarından dolayı bu ikinci uzmanlık diplomasını verdiği nadir kişilerden biridir. Bu nedenle jinekolojik onkoloji adına kolposkopi dahil tüm tanısal yaklaşımlar ve tüm operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir.

Hocamız aynı zamanda Türkiye’de pelvik taban hastalıkları, rahim sarkmaları ve idrar kaçırmaları konusundaki dernek olan Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Taban Cerrahisi Derneği’nin de Yönetim kurulu üyesidir. Bu konudaki tecrübelerini yurdun değişik bölgelerinde düzenlenen seminerlere katılarak uzman doktorlara aktarmaktadır. Rahim sarkmalarının tedavisinde yamalı, yamasız, vajinal, laparoskopik tüm yöntemleri uygulayabilmektedir. İdrar kaçırma tiplerinin tanısını koyma, ilaç ve /veya cerrahi tedavilerini uygulama konusunda uzmandır.

Jinekolojik cerrahinin endoskopik yöntemleri olan laparoskopik ve histeroskopik cerrahiler de hocamız ve ekibi tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Doğum öncesi riskli gebeliklerin belirlenmesi ve takibi, prenatal tanılama yöntemleri, ayrıntılı incelemeler, doğum öncesi genetik ve yapısal hastalıkların teşhisi için yapılan invasif amniosentez işlemleri de hocamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

1994

Tıp Fakültesi

Istanbul Tıp Fakültesi

1994

2000

Uzmanlık

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi

2011

Uzmanlık

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi

2011

2006

Doç. Dr.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi

2012

Prof. Dr.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi

2012

2013-2020

Prof. Dr.

  • İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • Medikalpark Bahçelievler Hastanesi
  • Çorlu Reyap Hastanesi,
  • İstanbul Reyap Hastanesi

 

2021

Prof. Dr.

Medicana İnternational İstanbul Hospital

2021